עו"ד אילן שרקון: אחד המובילים בישראל

באתר ובעיתון המודפס של "כלכליסט" פורסם לאחרונה דירוג DUN'S 100 המונה את 40 משרדי עורכי הדין הבולטים והמובילים בישראל. אחד המשרדים האלו הוא משרד שרקון, בן עמי, אשר ושות' & נאמן, קינן ושות', הנחשב לבין המובילים בישראל – בייחוד בתחום התכנון והבנייה. הדירוג המדובר כלל קטגוריות שונות, דוגמת צווארון לבן, סייבר, התחדשות עירונית ועוד. מדובר בדירוג המפורסם בפעם ה-15, והמשרד שמוביל עורך דין אילן שרקון, נמצא בתוכו.

אילן שרקון, הוא אחד מעורכי הדין המובילים והמוערכים בישראל כיום. הוא בעל התמחות בתחום הנדל"ן והתשתיות, המשפט המנהלי ותכנון ובנייה. הוא ייסד את משרד שרקון, בן עמי, אשר ושות' & נאמן, קינן ושות' והוביל אותו יחד עם שותפיו לעמוד בשורה הראשונה עם פירמות עורכי הדין הבולטות בישראל.

עו"ד אילן שרקון: "הייתי בין הראשונים שהבין את מגמת הירידה במחירי הנדל"ן"

"על פי כל הממצאים, מחירי הנדל"ן צנחו באופן ניכר וכן עוד ימשיכו לצנוח במהלך השנה. הממשלה הצליחה להשיג את מטרתה, אך עדיין נשאר החשש מהתוצאות בעקבות המהלך שהובילה, שעשויות להוביל לקריסה כלכלית", הבהיר עורך דין אילן שרקון בראיון לגלובס.

"הייתי בין הראשונים שהבין את מגמת הירידה במחירי הנדל"ן בשנת 2018. היו אנשים שאינם היו סבורים כי זה יקרה, אז זה קרה. המציאות מראה כי כמעט ולא נעשות עסקאות כלל, מלבד מקרים חריגים כגון תכנית מחיר למשתכן", מציין עורך דין שרקון, המתמחה בתחום הנדל"ן בישראל.

להמשך קריאת הכתבה של עורך דין אילן שרקון

 

עו"ד אילן שרקון ל-TheMarker: "בינתיים, התחדשות עירונית ישימה רק במרכז"

האם בעוד שנים לא רבות, מצוקת הדיור בישראל רק תגדל? אם שואלים את עו"ד אילן שרקון, מומחה לדיני מקרקעין ומחלוצי ההתחדשות העירונית בישראל, התשובה בהחלט יכולה להיות חיובית.

בראיון לאתר TheMarker דיבר עו"ד שרקון על הנושא בהרחבה, לאחר המסמך המדאיג שפרסם הצוות האסטרטגי, שהקימה הממשלה בתחום הדיור: "תנופת הבנייה תיעצר ולא יהיו מספיק קרקעות זמינות ופנויות לבנייה ללא התחדשות עירונית".

"פרויקטים של התחדשות עירונית מתאימים בעיקר למקומות שבהם הקרקע יקרה, כדי שליזמים יהיה רחב מכך, לכן התחדשות עירונית ישימה רק במרכז הארץ", מציין עורך דין אילן שרקון.

ומה לגבי הפתרון? "יש קרקעות רבות ברחבי המדינה, שהנן בבעלות המדינה או פרטית, ואותן ניתן להפשיר לבנייה, אך בשל שיקולים כאלו ואחרים לא עושים זאת", מסכם עו"ד אילן שרקון.

למאמר המלא בשיתוף עו"ד אילן שרקון באתר TheMarker

הבחירה של יזמים בהתחדשות עירונית: עו"ד אילן שרקון מנתח

למה תכניות "מחיר למשתכן" מיועדות בעיקר לחברות נדל"ן גדולות, שיש באפשרותן לפעול בפערי רווח נמוכים? "הסיבה לכך נעוצה ברווח היזמי הנמוך יחסית, המוביל יזמים להעדיף פרויקטים של התחדשות עירונית על פני מחיר למשתכן", טוען עו"ד אילן שרקון בראיון ל"גלובס".

אלא שלא הכול ורוד. "הבעיה היא שהרגולציה, בעיקר התכנונית, דורשת מהיזמים לא מעט זמן, וזה לא נעצר פה. גם הנושא הקנייני מול הדיירים עשוי להיות לעתים מורכב ומסובך", מציין עו"ד שרקון.

"על אף דברים אלו, פרויקטים של התחדשות עירונית יכולים להוות דרך מילוט טובה עבור לא מעט יזמים, המחפשים פרויקטים רווחיים יותר מפרויקטים של מחיר למשתכן", מסכם עו"ד אילן שרקון.

לראיון המלא עם עו"ד אילן שרקון ב"גלובס"

עו"ד אילן שרקון: "הורדת מחירי הדיור גרמה למשבר חמור בדירות היוקרה"

"מחירן של דירת היוקרה היו יציבים עד לפני מספר שינים", ציין עו"ד שרקון. "בשל כך, משקיעים רבים החליטו לקחת הלוואות גדולות מהבנק לצורך רכישת דירת יוקרה"

בראיון לאתר "גלובס", התייחס עורך הדין אילן שרקון, ממשרד שרקון, בן עמי, אשר ושות', למשבר החמור בדירות היוקרה בישראל: "מחירן של דירת היוקרה פשוט גבוה. הוא אמנם עדיין לא הגיע לתל אביב, אך לסביון ולהרצליה פיתוח דווקא כן".

"מחירן של דירת היוקרה היו יציבים עד לפני מספר שנים", ציין עו"ד שרקון. "בשל כך, משקיעים רבים החליטו לקחת הלוואות גדולות מהבנק לצורך רכישת דירת יוקרה. הם ציפו שהמחירים ימשיכו לעלות ושההשקעה שלהם תשתלם, אך הם נקלעו לקושי בעקבות המשבר".

לעוד מדבריו של עו"ד אילן שרקון ב"גלובס"

לכתבות נוספות של אילן שרקון בגלובס לחצו כאן